«ستاد ویژه پیگیری حادثه منا» امروز به ریاست رئیس جمهور تشکیل شد؛ روحانی در این نشست به دستگاهها برای ادامه پیگیری‌ها، تسهیل و سرعت در انتقال قربانیان و مصدومان دستور داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، جلسه ستاد ویژه پیگیری واقعه منا بلافاصله پس از بازگشت رئیس جمهور از سفر به مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک، به ریاست وی تشکیل شد.

رئیس جمهور در این جلسه که با حضور همه اعضای این ستاد برگزار شد، پس از استماع آخرین گزارش‌ها و بررسی نتایج پیگیری ها و عملکرد دستگاههای مسئول، دستوراتی برای ادامه کار ستاد صادر کرد.

حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی، تسریع در انتقال پیکر مطهر جان‌باختگان این فاجعه را اولویت نخست همه دستگاه‌های مرتبط عنوان کرد و خواستار بکارگیری همه ظرفیت‌ها و امکانات کشور و ادامه پیگیری‌های لازم اجرایی و حقوقی و همچنین مذاکرات با مقامات عربستان سعودی در این راستا شد.

وی روشن شدن دقیق امور مفقودان حادثه و پیگیری وضعیت تک‌تک آنان را از دیگر وظایف ویژه اعضای ستاد عنوان کرد و گفت: لازم است دستگاه دیپلماسی کشور تمام تلاش خود را برای تقویت همکاری عربستان سعودی با بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج بکار گیرد و امیدواریم با تلاش همه دستگاههای مرتبط، انتقال جان‌باختگان و مصدومان با نهایت سهولت و سرعت انجام گیرد تا مرهمی بر آلام مصدومان و خانواده های عزیز جان‌باختگان باشد.

روحانی همچنین تاکید کرد: پیش‌بینی های لازم، تنظیم دقیق برنامه‌ها و حداکثر تسهیلات لازم برای بازگشت حجاج کشورمان نیز صورت پذیرد.

در این جلسه همچنین دستگاههای مرتبط با اعزام و بازگرداندن حجاج، آمادگی خود را برای تسریع در انتقال حاجیان و پیکرهای قربانیان واقعه منا و مصدومان اعلام کردند.پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *