معاون اول رئیس‌جمهور، آیین‌نامه اجرایی ماده (۸) قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات را که به تصویب هیأت وزیران رسیده است، برای اجرا ابلاغ کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور، آیین‌نامه اجرایی ماده (۸) قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات را که به تصویب هیأت وزیران رسیده است، برای اجرا ابلاغ کرد.

بر اساس این آیین‌نامه، هر شخص حقیقی و یا حقوقیِ ایرانی می‌تواند درخواست خود برای دسترسی به اطلاعات را در برگه (فرم) مخصوصی به صورت برخط(آنلاین) از طریق درگاه الکترونیک، پیشخوان دولت الکترونیک، پست یا مراجعه حضوری به واحد مربوطه تسلیم کند.

موسسات مشمول قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات، باید پاسخ اطلاعات را به یکی از روش های زیر و به انتخاب متقاضی ارائه کنند: ۱- به صورت بر خط از طریق رایانامه (ایمیل) داخلی۲- به صورت بر خط از طریق کار پوشه ملی ایرانیان ۳- به صورت کتبی از طریق پست به نشانی و کد پستی اعلام شده از سوی متقاضی ۴- به صورت کتبی از طریق حضوری

متن آیین‌نامه از اینجا قابل مشاهده است.

اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس‌جمهور، این مصوبه را در تاریخ ۳۰/۶/۱۳۹۴ برای اجرا به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ابلاغ کرد.پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *