به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی امروز در همایش استانداران سراسر کشور با موضوع اشتغال اظهار داشت: دستور جلسه با استانداران در زمینه ایجاد اشتغال و راهکارهای رسیدن به آن براساس مزیت‌های استانی بود، تا به نوعی برنامه‌ریزی اشتغال در سطح استانی صورت بگیرد.

وی افزود: در کنار آن به مشکلات استان‌ها نسبت به موانع اشتغال و تسهیلات بانکی پرداخته شد.

ربیعی افزود: پروژه‌های نفت و گاز، فولاد و صنایع بزرگ در کشور وجود دارد اما امروز اشتغال ناشی از سرمایه‌گذاری سریع ایجاد نمی‌شود و با رشد بدون اشتغال روبه‌رو هستیم که پدیده ایرانی نیست و منجر به اشتغال سریع نمی‌شود.

به گفته وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین استانداران معتقدند که باید اختیارات آنها در زمینه اشتغال و منابع افزایش یابد در حال حاضر ۲ هزار میلیارد تومان از طریق چند بانک و هزار میلیارد تومان از طریق اوراق مشارکت برای طرح‌های آبرسانی تجهیز خواهد شد.

ربیعی با اشاره به اینکه در شورای عالی اشتغال در حوزه کشاورزی متمرکز شده‌ایم، گفت:‌۱۵ رسته فعالیت بررسی شده و استان‌‌ها مجری آن هستند و منابع و یارانه از طریق سازمان مدیریت اعلام می‌شود.

به گفته ربیعی ۱۱۰۰ واحد تولیدی با ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی ۲۰۰ میلیارد تومان دریافت خواهند کرد. همچنین در بخش آی‌سی‌تی هدفگذاری ۱۰۰ هزار شغل وجود دارد.

وی با اشاره به طرح صندوق خورد محلی گفت: هزار میلیارد ریال برای هر صندوق اختصاص می‌یابد و ۱۰۰ میلیون ریال وام هم در سطح روستاها پرداخت می‌شود. همچنین۶۰۰ صندوق خورد محلی در حال ایجاد است و صندوق‌هایی با برش صنفی و رسته‌ای ایجاد می‌شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی  گفت:‌ وام روستاییان مرزی از استان خراسان جنوبی شروع و با کارمزد صفر درصد خواهد بود.پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *